Kategorie
Motoryzacja

Spraw że Twój samochód będzie jeszcze bardziej praktyczny

Należysz do osób, które uwielbiają wycieczki samochodowe? W weekend ciężko zastać się w domu bo zawsze gdzieś wyjeżdżasz? W takim razie przeczytaj ten krótki tekst na temat elementu wyposażenia samochodu który powinien posiadać każdy pasjonat wycieczek samochodowych. O czym mowa? Oczywiście o bagażniku dachowym, nazywanym też czasami bagażnikiem bazowym. Jak wybrać dobry bagażnik dla swojego samochodu?

Zdecydowana większość produkowanych obecnie bagażników wykonana jest z aluminium lub podobnego stopu. Jest to materiał lekki i wytrzymały i doskonale sprawdza się w tym zastosowaniu.

Bagażnik czy belki?

Część samochodów (szczególnie samochody o nadwoziu kombi czy SUV) wyposażona jest w relingi samochodowe. Jest to pewne ułatwienie bo wystarczy, że dokupimy same poprzeczki i już możemy cieszyć się pełną użytecznością naszego bagażnika. Warto zwrócić uwagę, że w zależności od modelu naszego samochodu możemy posiadać relingi otwarte lub zamknięte i konieczne jest dobranie odpowiedniego sposobu montażu.
Jeśli nie posiadamy relingów to na pewno nasz samochód wyposażony jest w punkty montażowe na które składają się przeważnie odpowiednie wyżłobienia na dachu oraz otwory umiejscowione od spodu – zobaczymy je kiedy otworzymy drzwi samochodu. Każdy model, a nawet rocznik posiada nieco inaczej umiejscowione punkty montażowe dlatego jeśli chcemy uniknąć niepotrzebnych stresów i nerwów warto bardzo dokładnie skonsultować ze sprzedawcą który bagażnik dachowy będzie odpowiedni dla naszego pojazdu.

Co dalej?

No dobrze – skoro mamy już dopasowany bagażnik to powinniśmy zastanowić się co planujemy przewozić i dobrać odpowiednie akcesoria. Czasy kiedy układało się walizko lub torby bezpośrednio na bagażniku odeszły w niepamięć już bardzo dawno temu. Do transportu tego typu ładunków najlepszy będzie box dachowy, który zabezpieczy nasz bagaż przed warunkami atmosferycznymi oraz dostępem osób trzecich. Jeśli zdecydujemy się przewozić rowery, narty czy snowboard niezbędne będą odpowiednie – dedykowane uchwyty.

Bagażnik dachowy to element wyposażenia samochodu przydatny nie tylko w trakcie wakacji czy weekendowych wypadów za miasto. Doskonale sprawdzi się również w trakcie remontu mieszkania czy chociażby transportu żywej choinki świątecznej czy jakiegokolwiek innego ładunku który nie mieści się do wnętrza samochodu.